Hakkımızda

SMS_GS_05

 

ultrAslan UNI’nin Kurucularından ve İlk Koordinatörü Kayhan BERBEROĞLU’ndan Kuruluşumuzun Hikayesi

ultrAslan kurulmadan önce tribüne gelen insanlar birbirlerini pek tanımazlardı. Bazılarını belki simayen çıkarırdın. Galatasaray.com, Galatasaray.to, AliSamiYen.net gibi forum adreslerinden haberleşirdik.

ultrAslan’ın kurulmasıyla birlikte Alpaslan Ağabey ile de samimiyetim artınca birçok arkadaşla tanışma fırsatı buldum. Boğaziçili Aslanlar pankartını asıp arkasında duran yüz tane aynı formalı Galatasaraylının başındaki Sabri kardeşimi, derneğe beraber malzeme taşırken rastladığım Selçuk kardeşimi, Yıldızlı Aslanlar’ın kuruluşunda el ele olduğumuz Okan ve Murat kardeşimi, basket maçlarında beraber olduğumuz Alihan ve tüm 7tepe tayfasını ve UNI’nin kuruluşunda emeği geçen diğer birçok kardeşimi ultrAslan’la birlikte tanıma fırsatım oldu.

O zamanlar sık konuştuğumuz Eski Açık tribün için zaten Alpaslan Ağabeyin de kafasında olan özellikle önce Galatasaray Liseli’leri daha sonra Ali Sami Yen de dağınık duran (yeni açık, kapalı, numaralı) üniversiteli gençleri hep beraber bir tribüne toplama ve kombine olayını gerçekleştirmek için arkamızda ultrAslan gibi bir güç vardı. Kolları sıvamanın vakti çoktan gelmişti. Dönemin yöneticileriyle kombine konusunu görüşmüş, yeterli sayıya ulaşmamız şartıyla olumlu yanıt almıştık.

Ve o sezonun sonunda haziran ayında Ali Sami Yen numaralı tribününde bir toplantı yaptık.
Boğaziçi Üniversitesi’nden Sabri Sofuoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden ben, Okan Kızılırmak ve Murat Elsaleh, Fatih Üniversitesi’den Selçuk Tunceli ve Gökhan Karakaya, Yeditepe Üniversitesi’den Alihan Diktürk, Ergun Aral, Fırtına Ültan, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Lütfi Can Başaran, Sakarya Üniversitesi’nden Gökhan Ermiş, İstanbul Üniversitesi’nden Eren Loloğlu ve Tolga Hayri, Kadir Has Üniversitesi’nden Cihan Akça, Marmara Üniversitesi’nden Selim Suner, Bilgi Üniversitesi’nden Mesut Türker…

UNI’nin ilk temellerinin atıldığı bu ufak çaplı toplantıda bütün üniversite gruplarının hep beraber hareket etmesi gerektiğini herkes kabul ediyordu. Eski Açık tribün ve kombine üzerinde detaylı bir şekilde fikir alışverişi yapıldı. Toplantı bittikten sonraki günlerde çalışmalara hızlıca girildi.

O günlerde zaten sürekli dernekte duruyordum. Bir sonraki toplantı hemen yapılmıştı. Bütün üniversite yetkilisi arkadaşlarımız kendi okullarında ön çalışmalara başlamıştı. Gerek üniversiteler gerekse ultrAslan içinde çok olumlu tepkiler almıştık. Bu gazla yapılan ikinci toplantıda çok önemli kararlar aldık. Aslında daha önceden de bir nevi belli olan “ultrAslan UNI” ismine, tek çatı altında toplanılmasına, ”….. lı Aslanlar” isminin kullanılmamasına, üyeliklerin başlatılmasına ama en önce de zaten kısa süre kalan sezon başlangıcına yetiştirilmek üzere kombine alacakların listesini oluşturmaya karar verilmişti.

Ufak bir detay da, Alpaslan Ağabey toplantıda herkesin de fikrini alarak geçici olarak beni Genel Sekreter seçmişti. Daha sonra hızla gelişen olaylar; çıkarılan kombine, Eski Açık’a yerleşmemiz, bir sonraki toplantıda oy birliğiyle seçilen bir yönetim kurulu, üyelik kartları, tek tip polarlar…

Aslında şu an bir iki cümleye sığdırdığım, bir o kadar da çabuk gelişmiş gibi gözüken ama bir o kadar da sancılı geçen bu sürede artık herkesin dilindeydi ultrAslan UNI.

“Dans eden güller gibiler…” Çok sevdiğimiz Adil Ağabeyimizin bizim için o zamanlar söylediği bu söz zamanında neler yapıldığının çok iyi bir göstergesidir.

Eski Açık denilince akla ultrAslan UNI; UNI denilince akla Eski Açık gelir olmuştu. Yapılan organizasyonlar, şovlar.. Maytapıyla, konfetisiyle, ilk dev bayrağıyla bir Barcelona maçı; Anadolu’dan akın akın gelinen, 2000-3000 üniversitelinin toplandığı derbi ve diğer Şampiyonlar Ligi maçları; bütün Eski Açık’ı komple kapattığımız 4500 kişilik yapılan ilk koreografi olan atkı tutan ultrAslanlı, akıllardan çıkmayacak Fenerbahçe maçı; 10000’leri aşan üyelik; t-shirtü, poları, atkısı, sweati, binlerce üretilen ürünü; deplasmanda, içeride gidilen maçlar; sutopu, basketbol, voleybol ve altyapı maçlarında verilen desteğiyle ultrAslan UNI Galatasaray tribünlerinin vazgeçilmezi, gözdesi oluvermişti.

ultrAslan’ ın hemen hemen her organizasyonunda ön plandaydı UNI. Yaşadığımız üç senelik bu dönemde elbetteki binbir sıkıntıyla karşılaştık ama her şey mükemmeldi. Tabii sonra Olimpiyat Stadı’na geçişimiz ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın birçoğunun üniversiteyi bitirmesi ile bayrağı alttan gelen genç arkadaşlarımıza devrettik. Eminiz ki onlar da bizim kadar dört elle sarıldılar bu işe ve nesillerce parlayacak bu oluşuma ileride doktor, mühendis, avukat olarak hep birlikte yardımcı olacağız.

Paylaş: