13 Ekim 2017

Stant Çalışmalarına İzin Vermeyen Üniversitelerin Yönetim Kurullarına

Stant Çalışmalarına İzin Vermeyen Üniversitelerin Yönetim Kurullarına
Stant Çalışmalarına İzin Vermeyen Üniversitelerin Yönetim Kurullarına

 
Bu deklarasyonun muhattapları: Yeniyüzyıl Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Yüzüncüyıl Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Kocatepe Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Katip Çelebi Üniversitesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi.
 

12.10.2017 (Dün) tarihinde yayınladığımız deklarasyonumuzda, üniversite yerleşkesi içerisinde stant açılmasına izin verilmeyen temsilciliklerimize dair bilgiler sunup, üniversite yönetimlerinden beklentilerimizi belirtmiştik. Ancak ne yazık ki bunlardan çok daha büyük bir sorunumuz, bu deklarasyonun muhatabı olan üniversitelerdeki temsilciliklerimizin, üniversite yerleşkesi dışı dahil olmak üzere hiçbir şekilde üniversitelerinde stant açamıyor olmasıdır. Temsilciliklerimiz, bu konuyu üniversite yönetimleri ile görüştüklerinde, ”Spor kulüpleri taraftar topluluklarına izin vermiyoruz, kavga ediyorlar.”, ”OHAL süreci içerisinde stant kuramazsınız.” gibi başka üniversitelerde örneği görülmemiş bahanelerle karşılaşmış, üniversite bünyesinde çalışma yapmak isteyen bir öğrenci olarak tabiri yerindeyse umursanmamış, destek görmemişlerdir.
 
ultrAslan UNI Oluşumu nedir? Ne yapmaktadır?
 
ultrAslan UNI oluşumu, Galatasaray Spor Kulübünün tek taraftar oluşumu ultrAslan’ın üniversitelerdeki yapılanmasıdır. Bünyesinde barındırdığı 130’dan fazla Üniversite Temsilciliği‘ni http://ultraslanuni.com/temsilcilikler/ adresinden inceleyebilirsiniz.
 
Oluşumumuzun amacı, temsilciliklerimiz aracılığıyla, üniversitelerdeki Galatasaray’lı öğrencileri tek bir çatı altında toplayarak, öğrencilere maç organizasyonu, toplu maç izleme, pankart boyama organizasyonları gibi çeşitli sosyal aktiviteler sağlarken, yurt genelinde düzenlenen kütüphanelerözel eğitim sınıflarıkan bağışları, ihtiyaç sahiplerine yemek dağıtımı gibi sosyal sorumluk projeleri de gerçekleştirmektedir. Sadece bir taraftar oluşumu olmadığını, gerçekleştirdiği bu sosyal projelerle bir çok defa kanıtlamıştır.
 
2016-2017 Eğitim Dönemi süresinde yurt genelindeki 130’u aşkın temsilciliğimiz ile gerçekleştirdiğimiz sosyal projelerimiz bağlantıdaki dosyada bulunmaktadır: https://we.tl/t5Oj3a6nsH

 
Oluşumumuz, üniversite öğrencilerine sunduğu bu aktiviteler ve projeler konusunda bilgilendirme yapmak, üye kaydı gerçekleştirmek amacıyla stant çalışmaları gerçekleştirmektedir. Bu stant çalışmaları için gerekli izin ve malzemeler üniversite yönetimleri tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Stant çalışmalarımıza örnekler, aşağıdaki bağlantılarda bulunmaktadır.
 
Ufuk Üniversitesi Stant Çalışması: https://twitter.com/uauniufuk/status/917707171634302976
 
Bahçeşehir Üniversitesi Stant Çalışması: https://twitter.com/uaunibahcesehir/status/917339305907023872
 
Bilgi Üniversitesi Stant Çalışması: https://twitter.com/uaunibilgi/status/915463249012953088
 
Ankara Üniversitesi Stant Çalışması: https://twitter.com/uauniankara/status/917307423920140288
 
Beykent Üniversitesi Stant Çalışması: https://twitter.com/uaunibeykent/status/918086236102909952

 

ultrAslan UNI Oluşumu diğer üniversitelerde nasıl destekler görüyor?
 
Oluşumumuz, üniversite yönetim kurulları tarafından, yaptığımız sosyal sorumluluk projeleri neticesinde bir çok defa takdir edilmiş, destek mesajları verilmiş, ziyaretlerde bulunulmuştur.
 
Gördüğümüz desteğin en büyük örneği, 7 Ekim 2017 tarihinde yaklaşık 200 kişilik katılımla gerçekleştirdiğimiz ”Türkiye Geneli Temsilciler Toplantısı” için, İstanbul Kültür Üniversitesi’nin 1.000 kişilik, başka etkinliklerde ücretli olarak kiralanan konferans salonlarını, ”ücretsiz” olarak bize tahsis etmiş olmalarıdır. İstanbul Kültür Üniversitesi’nden gördüğümüz bu destek, ülkemiz adına gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerini daha da düzenli gerçekleştirebilmemiz açısından oldukça yararlı olmuştur.  İstanbul Kültür Üniversitesi’ne teşekkür yazımız, bu bağlantıda bulunmaktadır.
 
Yine üniversite yönetimlerinden gördüğümüz desteklere örnek, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Sayın İlker Çarıkçı’nın, gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerine yönelik bizleri görüşmeye çağırması sonucu makamında ziyarette bulunmamızdır. Sn. İlker Çarıkçı’ya teşekkür yazımız bu bağlantıda bulunmaktadır.
 
Üniversite yönetimlerinden gördüğümüz desteklere ek olarak örnekler, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sayın Sait Bilgiç’in ve Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Sayın Remzi Gören’in üniversitelerindeki temsilciliklerimizin stant çalışmalarını ziyaret etmesidir. Yapılan ziyaretlere yönelik paylaşımlarımız bu bağlantıda ve bu bağlantıda bulunmaktadır.
 
Tüm bu bilgiler doğrultusunda, gerçekleştirdiğimiz yüzlerce sosyal sorumluluk projelerinde üniversitelerinizin de isminin yer almasını canı gönülden istiyoruz ve sizlerden yaşadığımız sorunlara çözüm olarak temsilciliklerimizin topluluk kurma ve stant açma isteklerine olumlu yanıt vermenizi rica ediyoruz.
 
ultrAslan UNI
iletisim[at]ultraslanuni.com

Paylaş :