23 Ekim 2017

Kamuoyuna Duyurulur

Kamuoyuna Duyurulur
Kamuoyuna Duyurulur

Bu bildiriye başlamadan önce haftalardır bu işte emeği geçen arkadaşlarımıza ve koreografinin başarılı şekilde gerçekleşmesinden sonra paranoyakça ithamlara karşı destek mesajlarını bizlere ileten herkese teşekkür ederiz.

 

Kırılma tarihi : 1 Mayıs 2017
Yer : Bursaspor – Galatasaray Maçı.
Açılan bir pankart ve sonrasında imajı değişen bir Galatasaray.

 

Geçtiğimiz sene açılan “Ayağa kalk, siz diz çöktüğünüz için onlar büyük görünüyor.” pankartı, tıpkı geçmiş yıllarda “Şampiyonluk şarkısı düşmesin dillerden.” pankartı gibi bildiğiniz üzere bu senenin sloganı olmuş durumda. Biz de sene başında fikstür açıklandıktan sonra bu sloganı kullanarak Fenerbahçe maçında bu koreografiyi yapmaya karar verdik. Bunun üzerine de çalışmalarımız aylar öncesinden başladı. Adeta Bursa’da birkaç metre beze yazılan bir cümle, Galatasaray’ın çehresini değiştirdi ve sezona gerçekten AYAĞA KALKARAK başladık. Bu durumda yapacağımız koreografi hem taraftarımızın beğenisine bir teşekkür hem de Galatasaray’ın şahlanışını simgelemek anlamına gelecekti.

 

Ancak sosyal medyada gördüğümüz yorumlardan özellikle belirli bir grup tarafından oluşturulmaya çalışılan paranoyakça algıdan dolayı insanların bu koreografiyi anlamakta zorlanmaları üzerine bu açıklamayı yapmayı uygun gördük.

 

Set pankartında kullandığımız bu cümleyi düşündüğümüzde bizim için akla gelen ilk tema Rocky Balboa’ydı.  Rocky serisini izleyen kişiler, Rocky karakterinin, hırsı ve yeniden ayağa kalkmayı simgelediğini bilecektir ve serinin temasının koreografimize ne kadar uygun olduğu konusunda bizi haklı görecektir. Büyük görünen takımların Galatasaray kötü olduğu zaman ortaya çıkabileceğini Galatasaray kendi gibi olduğu sürece rakipsiz ve TEK BÜYÜK olduğunu set pankartıyla ifade ettik.

 

Bunlarla bağlantılı olarak:

 

İlk sahnede karakterimiz “takım elbiseliler‘’ tarafından bileti kesilmiş ve onlar tarafından diz çöktürülmüş gibi görünen bir Galatasaray’ı temsil ediyor. Bununla birlikte karakterimiz dizlerinin üzerindeyken ringin etrafında bu durumdan mutlu olan insanlar resmediliyor.

 

Ardıdan müzik değişiyor ve koreografinin ikinci sahnesi sergileniyor.

 

Burada sezonun sloganı giriyor devreye “Ayağa Kalk”. İkinci sahnede ayağa kalkan Rocky, bu sezon kendi imajına bürünerek tekrar yükselen Galatasaray’ı simgeliyor. Tıpkı Galatasaray’ın kara günlerin içerisinden güneş gibi doğmasıyla Kuzet Üst tribünündeki kartonlar güneş gibi doğuyor sahnenin üzerinde. Tam bu sırada birinci kısımda ringin arkasında mutlu olan bu insanların Galatasaray’ın yükselişinden korkan halleri betimleniyor.

 

Ve son sahne:

 

Filmin sonunda kazanan Rocky, film afişine gönderme yapılarak yumruğunu havaya kaldırıyor. Bu durumdan zaferle ayrılan Galatasaray’ın zaferini resmederken Türkiye’de çıtasını kendimiz belirlediğimiz görsel ve teknik seviyeyi, hareketli ve çift renk kartonlu bir koreografi yaparak bir üst noktaya daha taşıyoruz.

 

Bu açıklamanın bu kadar uzun olmasının sebebi de bu görsel şovun birkaç parça bezden oluşmadığı, aksine adeta kısa bir sanat filmi gibi ortaya çıkmasından dolayıdır. Bir parça bez boyamanın koreografi olarak adlandırıldığı bir ortamda, her parçası tek bir koreografi olacak 10 farklı pankart kullanarak, toplamda 3.500 metrekare bez boyayarak ve yaklaşık 10 dakika süren hareketli bir koreografiyi hayata geçirmeyi başararak konuyu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

 

Aylar önce başlanan çalışmalara rağmen paranoyakça iddialarda bulunanlara kendi hayal dünyalarından çıkmalarını öneriyoruz. Galatasaray, bir delinin kuyuya attığı taşın peşinde sürüklenmeyecek kadar büyüktür.

 

Bu çirkin ithamlara karşı ne mutlu ki haftalarca çalışmanın emeğini dün gece statta insanların verdiği o güzel tepkilerle aldık. Her zaman dediğimiz gibi hep ileri daima ileri diye yola çıktık ve elimizden geldiğince en iyisini en güzel şekilde yapmaya çalıştık.

 

ultrAslan UNI

Paylaş :