12 Ekim 2017

Kampüs içerisinde stant kurulmasına izin vermeyen üniversitelerin yönetim kurullarına

Kampüs içerisinde stant kurulmasına izin vermeyen üniversitelerin yönetim kurullarına
Kampüs içerisinde stant kurulmasına izin vermeyen üniversitelerin yönetim kurullarına

Bu deklarasyonun muhatapları: Namık Kemal Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi,  Ordu Üniversitesi,  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Katip Çelebi Üniversitesi

 

 


ultrAslan UNI oluşumu, Galatasaray Spor Kulübünün tek taraftar oluşumu ultrAslan’ın üniversitelerdeki yapılanmasıdır.

 

 

Oluşumumuz, üniversitelerdeki Galatasaraylı öğrencileri tek bir çatı altında toplayarak, öğrencilere maç organizasyonu, toplu maç izleme, pankart boyama organizasyonları gibi çeşitli sosyal aktiveler sağlarken, yurt genelinde düzenlenen kütüphaneler, özel eğitim sınıfları, kan bağışları, ihtiyaç sahiplerine yemek dağıtımı gibi sosyal sorumluk projeleri de gerçekleştirmektedir. Sadece bir taraftar oluşumu olmadığını, gerçekleştirdiği bu sosyal projelerle bir çok defa kanıtlamıştır.

 

 

2016-2017 Eğitim Dönemi süresinde yurt genelindeki 130’u aşkın temsilciliğimiz ile gerçekleştirdiğimiz sosyal projelerimiz bağlantıdaki dosyada bulunmaktadır: https://we.tl/t5Oj3a6nsH

 

 

Pek çok camia tarafından sosyal sorumluluk projelerimizle takdir edildiğimiz ortadayken, maalesef belirttiğimiz üniversitelerdeki temsilciliklerimiz, üniversite yönetimi tarafından alınan kararlar neticesinde üniversite kampüsü içerisinde stant açamamaktadır. Buna rağmen pes etmeyen temsilciliklerimiz, çözümü otobüs durakları, çay bahçeleri gibi hiç bir akademik değere sahip olmayan mekanlarda stant açarak bulmuşlardır.

 

 

Belirttiğimiz üniversitelerde gerçekleştirilen bu uygulamaları doğru bulmuyor; üniversite yönetimlerini, öğrencilerine yardımcı olmaya çağırıyor ve soruyoruz:

 

 

Okulunuz öğrencilerinin ve stantların asıl yeri kampüs içerisi olması gerekirken; öğrencileriniz neden dışarda?

 

 

İstanbul Kültür Üniversitesi, 130 Temsilcimiz’in katılımıyla gerçekleştirdiğimiz toplantı için konferans salonlarının kapılarını ardına kadar açarken, sizin üniversitelerinizde arkadaşlarımız stant kurmak için neden kapı ardında?

 

 

Üniversite öğrencilerinin yerleri kampüslerinin içerisi mi yoksa otobüs durakları mı?

 

 

Yıllardır Türkiye’nin en büyük sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirip sadece bir taraftar oluşumu olmadığını kanıtlamış üniversite öğrencilerinin yeri okullarının arka kapıları mı? Yoksa okullarının içerisi mi olmalı?

 

 

Öğrencilerinizin emek vererek boyadıkları pankartlarını okul yapılarına asabilmek varken neden kampüslerinin dışına asmak durumunda kalıyorlar?

 

 

Bu uygulamaların nedeni ne ve bu anlamsız uygulamalardan ne zaman vazgeçeceksiniz?

 

Namık Kemal Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, Mustafa Kemal Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi,  Ordu Üniversitesi,  Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Katip Çelebi Üniversitesi’ni en yakın zamanda bu hatalı kararlarından dönmeye davet ediyor, bu konunun  takipçisi olacağımızı kendilerine bildiriyoruz.

 

ultrAslan UNI
iletisim[at]ultraslanuni.com

Paylaş :