18 Ocak 2017

Konya Deplasmanı Hikayesi

Konya Deplasmanı Hikayesi
Konya Deplasmanı Hikayesi

Fikstüre endeksli hayatların bu haftaki durağı Konyaydı. Haftaiçi olumsuz hava şartları yüzünden haftasonuna ertelenen finallere rağmen bizler yine arma peşinde olmaktan vazgeçmemiştik.

 

Osmanlıspor deplasmanında gösterdiği DJ performansıyla gönüllerde taht kuran Orhan Abimiz yine bizlerle. Bu sefer biz de boş değiliz tabi 🙂 Darbuka ve sazla tam teçhizat hazır bulunuyoruz otobüste. Hareket vaktinin gelmesiyle İncirli’den Konya’ya doğru yolculuğa başlıyoruz.

 

Söylenen bestelerle yola devam ederken bir anda kendimizi “O Ses UNI” yarışmasında buluyoruz. Jüri koltuğunda Orhan Abi ve Başkan var 🙂 Doğuş, İstanbul, Marmara, Nişantaşı, Üsküdar ve Gelişim UNI yarışmacılar arasında.. Muazzam performansla seslendirdiği ‘Ben denizde bir gemi’ şarkısıyla Nişantaşı temsilcimiz Ömer yarışmayı kazanıyordu.

 

Bunca sazın türkünün arasında hızımızı hiç düşürmeden yeni besteyi ortaya çıkarıyorduk. İnanırsak, savaşırsak! Bu iki kelime bestenin geri kalanını şekillendiriyordu.

 

Uzun bir yolculuğun sonunda Konya’ya varmıştık. Konya Galatasaraylılar Derneği ev sahipliğinde yemekte ağırlanırken yayınlanan koreografi videolarımız bir kez daha gururumuzu okşuyordu. Dinlenip yol yorgunluğunu attıktan sonra stada doğru yola koyulduk. Son Osmanlı Deplasmanından daha soğuk bir hava ile karşı karşıyaydık. Olsun, farketmezdi.. Sana olan inancımızın sıcaklığıyla koşup gelmiştik Cimbom!

 

Artık tribünde yerimizi alma vaktiydi. İlk yarı pek memnun edici bir skorla bitmese de bizler ikinci yarı maçı kazanacağımıza dair inancımızı kaybetmemiştik ki bu inancı 46. dakikadan itibaren futbolcularımıza yansıttıktan sonra gelen golle alınan 3 puan o sogukta bizlerin içini daha da ısıtıyordu.

 

Maç sonu kapıların açılmasını beklerken koridorlarda galibiyetin getirdiği mutlulukla yapılan şeyler görülmeye değerdi. Emektar hasan abimizin koridorda çektirdiği 3lü göstermişti ki bizler bir 90 dk daha çıkaracak kondisyona sahiptik. Bağırılan besteler, yapılan makaralar bu ailenin ne kadar büyük bir “Aile” olduğunu bir kez daha tüm içtenliğiyle vucüdumuzda hissettiriyordu.

 

Dönüş yolunda da çok şükür herhangi bir sıkıntı yaşamadan, Cuma öğlen Engelsiz Aslanlar maçı, akşamında Yenilmez Armada maçı için çıktığımız evimize pazar sabahının ilk ışıklarıyla birlikte varıyorduk. Dolu dolu 2 gün ve 3te 3 galibiyet serisi… Daha güzel bir haftasonu olamazdı heralde.

 

Şimdi futbolda sırada Karabük Deplasmanı var ama öncesinde kısmetse Yenilmez Armada’nın yanında Milan’da olacağız. Yani kalıplaşmış deyimimizle “Next Station Milano” 🙂

 
Kadıköy’de, İnönü’de, Sami Yen’de
Bu taraftar “ölüm” olsa hep seninle!
İnanırsak, savaşırsak hep birlikte;
Yanacağız şampiyonluk ateşiyle…

 

IMG_3302

Paylaş: