5 Mart 2019

Erzurum Deplasman Hikayesi

Erzurum Deplasman Hikayesi
Erzurum Deplasman Hikayesi

“Hadi gel Erzurum’a geel” diyen büyük Galatasaraylı rahmetli İbrahim Erkal’ı dinlememek olmazdı. İstikamet Erzurum!

 

Erzurum hazırlıkları aslında son deplasman olan Kasımpaşa maçında başlamıştı. “Yılmaz başkan Erzurum’a uçak kaldır, uçur bizi” diyerek Yılmaz ağabeyimizden taleplerimize başlamıştık 🙂 İşin esprisi bir yana yıllarını Türkiye’nin dört bir yanındaki otoyollarda harcayan insanlar için Erzurum hiç uzak değildi. Hafta içinde Hatay’dan gelen turla keyiflenerek Erzurum hazırlıklarımız başlıyordu. İstanbul’dan 3 otobüs Erzurum için harekat noktamız İncirli’de hazır bulunuyordu. Bizler ultrAslan UNI olarak 1 otobüsü kapatmıştık. Anadolu’dan gelen kardeşlerimizle Erzurum’da buluşmayı bekliyorduk artık.

 

Yaklaşık 24 saat sürecek olan deplasman yolculuğumuz başlamıştı. Başkanımız Tugay Güler önderliğinde yönetimimizin önde gelen isimleri, deplasman otobüsünün vazgeçilmezleri Barış-Semih-Cevo muhteşem üçlüsü ve daha kimler kimler… Ufak tefek eksiklikler gözümüze çarpsa da ultrAslan UNI yine muhteşem kadrosuyla yola çıkıyordu. Başkan yine formundaydı ve o sıcak samimiyetiyle bize yolun hemen biteceğinin sinyallerini veriyordu.

 

Daha İstanbul’dan çıkmadan otobüs acıkmaya başlayınca yardıma hafta içinin güzelliği Hatay usulü “Katıklı Ekmek” ve “Zahterli Ekmek” yetişiyordu. “Uzun yoldayız acı dokunur mu acaba?” tedirginliğini üzerinden atan herkes, ekmeklerin hastası oluyordu. Sonraki deplasmanlarda da eksik edilmeyeceğinin sözünü Ali Furkan Yılmaz’dan aldıktan sonra yola devam ediyorduk.

 

Askerliğini Kocaeli’nde yapmakta olan Serhat kardeşimizi izni bittiği için birliğe teslim etmemiz gerekiyordu. Otobüste muhabbet o kadar sarmıştı ki Serhat’ı yaklaşık 15-20 dk mesafe uzaklığında Kartepe’de indirmek zorunda kalmıştık. Dileriz ki geç kaldığı için komutan sorun yapmaz Serhat bizi habersiz bırakma 🙂 Aslında onu bırakmayıp Erzurum’a götürmeyi düşünmedik değil ama TSK’yı peşimize takmak istememiştik.

 

Sırasıyla Düzce, Bolu ve Kırıkkale Üniversitesi’nden kardeşlerimizi alıp tam yol Erzurum’a devam ediyoruz. 47 kişilik otobüste artık 55 kişiyiz… Kimisi ayakta kimisi yere açtığı bezin üstüne uzanarak Eruzum’a kalan kilometreler azalıyordu. Yolun sonunda Galatasaray varsa biz her türlü cefaya razıyız. Molalarda diğer otobüste olan büyük emektar Hasan Abimizle hasbihali es geçmezken o yine esprili diliyle soğukta içimizi ısıtıyordu 🙂 Tabi bu sırada aç kalmaya hiç tahammülü olmayan otobüsü başkanımız kaşar-salam sandviç hazırlayıp elleriyle besliyordu. Ellerin dert görmesin Tugay Başkan!

 

24 Saatlik yolun sonunda artık stada varmanın huzuru içimizi kaplarken soğuğu iliklerimize kadar hissediyorduk. Stada girip tribüne ısınmaya başlayınca ne soğuk kalıyordu ne de başka bir şey!
Maç öncesi çok güzel bir görsel şova imza atan uA UNI Atatürk temsilciliğimiz başta olmak üzere uA Erzurum ve uA Lise Erzurum ailesine buradan da teşekkür ediyoruz. Onların da söylediği gibi “Muhteşem taraftarın hep yanında!”

 

Maçın ilk 5 dakikasında Erzurumspor taraftarlarıyla ortak karar sonucunda Ankaragücü taraftarı vefat eden kardeşlerimizi anma adına Kazım Karabekir Stadyumu sessizliğe boğuluyordu. Bizler gibi deplasman yolunda sevdaları uğruna mesafe kat ederken kaza geçirip vefat eden kardeşlerimizi bir kez daha rahmetle anıp, ailelerine ve Ankaragücü camiasına sabır diliyoruz.

 

Maça dönecek olursak 1-0 geriye düştükten sonra bile umudumuzu kaybetmeyip desteğe arttırarak devam edip 1-1’i yakalasak da 3 puanı getiren galibiyet golüne bir türlü kavuşamadık. Maçın sonucu pek memnun etmese de biz bu takıma inanıyoruz.

 

HER ŞEY SENİN UĞRUNA KATLANMAK BOYUN BORCU, ŞAMPİYON OLACAKSIN BAŞKA YOLU YOK BUNUN!

 

ultrAslan UNI

Paylaş: