Başkan’dan

BaskandanBanner

 

ultrAslan UNI, ultrAslan’ın üniversitelerdeki oluşumu ve alt grubu. 2001 yılından beri Galatasaray tribünündeki tek taraftar oluşumu olan ultrAslan’ın bir ferdi olmaktan duyduğum gururun 15. senesinde bu yazıyı yazmak da bana nasip oldu. 2010 yılından beri Rafet Karanfil’in başkanlığında ve ismini tek tek saymakla bitiremeyeceğim kardeşlerimle beraber çıktığımız bu yolda 7. senemizi de geride bırakmak üzereyiz. 15 senedir güzel işler yapan bu oluşuma son 7 senede getirdiğimiz soluğun iyi bir ekip olabilmekten geçtiğini ve bu ekiplerin abi-kardeş mentalitesiyle sağlanan bir süreklilik içerisinde oluşan uyum ile oturduğunu gördük. Bu uyumun yanında tabi ki tabanda yatan saf bir Galatasaray sevgisi var. Bu sevginin paydasında omuz omuza vererek, Galatasaray’a neler verebileceğimizin heyecanıyla çocuklar gibi şen şakrak bir macerada uzun yılları geride bıraktık…

Bu maceranın içinde her zaman başarılı olmayı hedefledik. Bunun için de en iyi olmayı; yapılan her icraatın ve başarılan her işin bir gün sonrasında geride kaldığını; hayatın sürekli bir devinim içinde olduğunu unutmadık. Bizler bu çerçevede zorluğunun farkında olarak yolumuzun en iyi olmaktan geçtiğinin bilincinde, sevgimizin ve ruhumuzun amatör yanlarını hiç kaybetmeden bir profesyonel edasıyla çalıştık. Profesyonel bir iş bölümü ve amatör ruhun fedakarlığıyla bıkmadan usanmadan yürüdüğümüz bu yolda ultrAslan oluşumunun büyüklüğüne yakışacak işler yaptığımızı düşünüyor ve bizlere verilen tepkilerden bunun gönül rahatlığını yaşayabiliyoruz.

Hayatımızın belki de en güzel zaman dilimlerini en güzel arkadaşlık ve kardeşliklerle geçirdik… Yaşıtlarımızın bize deli gözüyle baktığı her anın hazzını, olayların finalinde fazlasıyla yaşadık. Onlar standart yaşamlarının rutinliğinde gezinirken biz imkansız denilen işleri keyifle başarmayı rutin hale getirdik. Bu deliliği anlamak için iyi bir Galatasaraylılık ve maceranın içinde emek vermeyi kabul etmek yeterli.

ultrAslan UNI olarak kimin ne dediğine aldırmadan, yapıcı eleştirileri canı gönülden dinleyerek, kırmızı çizgilerimizi hiçbir zaman bozmadan ve popüler olmak amacıyla bir başka coğrafyanın özentiliğini yapanlara kulak asmadan 130’un üstündeki üniversitede temsilciliklerimizle ultrAslan çatısı altında Galatasaray mücadelemize 15. yılımızda da kaldığımız yerden aslanlar gibi devam ediyoruz. “Galatasaray’ın adı nasıl daha yüksekte durur? Galatasaray’a nasıl daha çok katkı sağlayabiliriz?”in derdinde olan üniversite öğrencilerinin ultrAslan çatısı altında yapacağı güzel işlerin adresi olan ultrAslan UNI olarak siz değerli kardeşlerimizi de bu maceranın içinde emek vermek için bekliyor olacağız. Günümüz şartlarında artık çoğu şeyin sanal bir ortamda yaşanmak istendiğinin ve insanların koreografileri, pankartları sadece dijital baskı ile yaptırmak istediği bir çağda el emeği boyamalar ve gidilecek uzun yollarla bunun aslında bir emek vermek işi olduğunu hep beraber öğretmeye devam edeceğiz.

Bu vesileyle bizlere her zaman her olanağı sağlayan ve hayatlarımızın her alanında bir ağabeyden öte olan; derdimizi ve sıkıntımızı kendi derdi ve sıkıntısı gibi gören tribün liderimiz Sayın Sebahattin Şirin’e ve Yılmaz Tutuş’a saygılarımı ve sevgilerimi sunar, varlıklarının bizim için büyük bir lütuf olduğunu belirtmek isterim. Ayrıca bizlerin her zaman yanında olan ultrAslan Eski Başkanı ve Kurucularından Sayın Veysel Giley, Suat Ateşdağlı ve Oğuz Altay’a; tribündeki tüm abilerimize ve alt gruplara da teşekkürü borç bilirim. Sözlerime son verirken 2008 yılında elim bir trafik kazası sonucu aramızdan ayrılan ama hala bizim kalplerimizde yaşayan Alpaslan Dikmen Ağabeyim başta olmak üzere hayatını kaybeden tüm Galatasaray taraftarlarını dua ve rahmetle anıyorum.

Atakan Bodan

ultrAslan UNI Başkanı

Paylaş: